Содержание

7 клас. Урок 5. РМ 2. Складний план власного висловлювання «Кого я називаю справжнім другом?» — Мова — Розробки уроків — Каталог статей

Урок 5

Тема: РМ 2. СКЛАДНИЙ ПЛАН ВЛАСНОГО ВИСЛОВЛЮВАННЯ «КОГО Я НАЗИВАЮ
СПРАВЖНІМ ДРУГОМ?»

Мета: повторити вивчене про простий і складний
плани, розвивати вміння учнів складати складний план власного висловлювання;
виховувати людяність

Хід
уроку

І. Організаційний момент

(оголошення
теми, мети і завдань уроку)

ІІ. Мотивація навчання школярів

ІІІ. Опрацювання матеріалу

1.      
Бесіда з учнями.

—  Як
пишеться простий план? Виберіть на дошці запис.

—  Як
пишеться складний план? Виберіть на дошці запис.

—  Кого
ми називаємо справжніми друзями?

Простий план

1. Пункт.

2. Пункт.

3. Пункт.

Складний план

1. Пункт:

   а) підпункт;

   б) підпункт;

   в) підпункт.

2. Пункт.

3. Пункт:

   а) підпункт;

   б) підпункт.

2.   Запис схем у зошити.

3. Зачитування зразків творів з обговоренням і записом на чернетки тез для майбутнього твору.

Справжній
друг для мене
– це,
насамперед, людина, спілкування з якою не тільки дає мені задоволення, а й
сприяє розвитку мене як особистості, людини. Мені здається, що, спілкуючись із
друзями, люди можуть розвиватися не менше, ніж під час навчання чи читання
книжок. Я маю на увазі не здобування нових знань – для цього достатньо
погортати енциклопедію, а навчання духовне, духовне вдосконалення. Поширеною є
думка, що друг – це той, хто знаходиться поруч, коли в тебе є якісь проблеми,
тобто «пізнається у біді». Можливо, це так. Адже людина, яка кудись зникає,
коли тобі потрібна допомога чи просто підтримка, навряд чи може зватися
справжнім другом. Але це не єдине і не головне. Друг – той, хто поруч, коли в
тебе все гаразд. Спробую пояснити свою думку. Мені відомі випадки, коли люди спілкуються
тільки тоді, коли є певні проблеми: вони використовують одне одного для того,
щоб розповісти про щось погане, поскаржитися. Вони є безкоштовними психологами
одне для одного, і тільки. Зі справжнім другом має бути цікаво і тоді, коли все
добре, бо в таких ситуаціях ти розумієш по-справжньому, чи потрібна тобі ця
людина, якщо тобі від неї нічого не треба. Виходить ось такий каламбур, але він
насправді передає моє ставлення до питання дружби. Приклади справжньої дружби
ми спостерігаємо і в класичній літературі. Проте зазначимо, що найчастіше
література окреслює лише частину, певний етап життя героїв. У реальному світі
люди часто і радикально змінюються, іноді вони змінюються, як-то кажуть, «у
різні боки». Тоді друзі можуть ставати настільки різними, що спілкування одне з
одним їм більше не цікаве. Насправді різні люди можуть бути і найкращими
друзями, вони тоді доповнюють одне одного, спілкування стає цікавішим, їм є
чого навчитися одне в одного. Але в друзів мають бути однакові цінності, схожі
духовні орієнтири, тоді вони зможуть порозумітися навіть тоді, коли їхнє
ставлення до певних реалій різне. Духовні цінності людини можуть змінюватися з
часом, і це може призвести до того, що дружба зникне. Мені це здається
нормальним, це цілком природне явище, краще так, ніж дружба «за звичкою».

 

Одного разу замислилася я над поняттям
«дружба» і зрозуміла, що точного визначення дати йому
не можна. Зрозуміло, що це «особливий тип моральних стосунків між
людьми». Але в чому ж його особливість? На мою думку, у дружбі
найголовніше — вірність та довіра. Ці поняття мають певний взаємозв»язок.
Справжній друг — це та людина, якій можна довірити будь-яку таємницю і бути при
цьому повністю впевненим та спокійним у тому, що вона не буде розголошена. Друг
— це людина, яка буде з Вами й у хвилини радості, і смутку. Вона буде справді
щиро радіти Вашому успіху та сумувати через Ваші невдачі. Але не слід
ідеалізувати друга. Усі ми люди, у нас різні характери та звички. Не можна
сваритися з людиною лише через те, що у Вас різні смаки. Існує вислів: «Дружба — це дорогоцінний камінь, який важко
знайти, але надто просто втратити
.» Це й справді так. Для
того, щоб знайти справжнього друга, не достатньо одного дня. Інколи на це
потрібні роки. Для дружби важлива взаємна симпатія, спільність інтересів.

 

Для мене справжній друг – це той, хто не обмане і скаже
правду, якою б гіркою вона не була. А ще друг ніколи не відмовить у допомозі.
Коли потрапляєш в складну ситуацію, то першою протягнутою рукою буде рука
СПРАВЖНЬОГО друга і, коли втрачаєш сили йти по життю далі, першим плечем
підтримки буде плече СПРАВЖНЬОГО друга. Друг перевіряється в біді і, щоб
зрозуміти, чи друг поряд з тобою, треба ще пуд солі з’їсти з цією людиною.
Скористаюсь однією мудрістю: „Легко померти за друга, але важко знайти такого
друга, за якого легко померти!”
Я згодна, і можу ще додати, що дружба
перевіряється часом і життєвими ситуаціями. Підсумовуючи, можу сказати, що,
справді, дружба не має законів, але, на мою думку, має бути табу. Табу на що?
На зраду і на корисливість. Адже, коли з’являється або те, або інше, то дружба
перестає існувати.

 

4. Обдумування учнями і складання на
чернетках складного плану власного висловлювання про дружбу.

ІV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання: скласти на чернетці підготуватися до усного твору текст про дружбу;
відредагувати свій план.

ТЕМАТИЧНІ ВИПИСКИ, ПЛАН (СКЛАДНИЙ), УКРАЇНСЬКА МОВА

ТЕМАТИЧНІ ВИПИСКИ, ПЛАН (СКЛАДНИЙ), УКРАЇНСЬКА МОВА

ХІД ЗАНЯТТЯ ТЕМАТИЧНІ ВИПИСКИ, ПЛАН (СКЛАДНИЙ), УКРАЇНСЬКА МОВА

ІІІ. Актуалізація мовленнєвознавчих понять

Колективне складання опорної таблиці
Складіть опорну таблицю «Види самостійної роботи з літературою».

Методичний коментар. Учитель пропонує учням за допомогою вже набутих знань заповнити другу та третю колонки таблиці.

Види самостійної роботи з літературоюХарактеристикаЯк оформлюються
ПланПослідовний перелік основних питань або мікротем текстуУ вигляді окремих пунктів
ТезиПоложення, які коротко викладають ідею, думкуУ вигляді цитат або власними словами
Тематичні випискиФрагменти тексту, які стосуються якоїсь певної темиУ вигляді цитат
КонспектПослідовне викладення змістуУ вигляді цитат або власними словами

Бесіда

Проаналізувавши складену таблицю, відповісти на питання:

1. З якою метою використовуються тематичні виписки?

2. Ч им вони відрізняються від інших видів запису?

3. Коли робляться тематичні виписки?

4. Як частіше оформлюються виписки?

ІV. Виконання системи практичних завдань творчого характеру, спрямованих на формування комунікативних умінь і навичок

Робота з текстом
Прочитайте уважно текст. Складіть його план (складний).

ДЕНЬ ІВАНА КУПАЛА

7 липня православні християни святкують Різдво святого пророка Предтечі та Хрестителя Божого Івана. За церковними переказами, батьки Івана Хрестителя — Єлисавета й священик Захарія з міста Хеврон. Вони аж до старості не мали дітей, але одного разу під час богослужіння Захарії явився архангел Гавріїл. Він провістив народження в Захарія сина, і син той стане провісником Спасителя. Захарія спочатку не повірив архангелу, і той покарав його німотою. Коли довгоочікувана дитина народилася, Захарія написав на папері, що сина зватимуть Іваном.
І німота відразу спала. Цар Ірод, розшукуючи Івана, аби вбити його, послав до Захарії в Єрусалим вояків, котрі повинні були дізнатися, де ховається Єлисавета з сином. Оскільки священик у жодному разі не хотів видавати дружину, його було вбито прямо в храмі. Єлизавета з Іваном на той час ховалися в печері посеред пустелі. Пізніше Іван виконав надзвичайно важливу місію — охрестив Ісуса Христа.
Народ має своє уявлення про це свято. У цей день Іван Хреститель освятив воду та прогнав злі сили. Народ дав цьому святу свої, так би мовити, неофіційні назви: Іван травник, Іван-чаклун та ін. Загалом це дуже давнє язичницьке свято, яке було певною мірою переосмислене після запровадження християнства на Русі. За народним звичаєм, цього дня молодь зі співами й жартами прямує до річки, розкладає вогнища й танцює навколо них. Багато таємниць обіцяє розкрити ніч на Івана Купала. Ось які «правила» передбачає це свято.
Від цього дня можна вже купатися в річках і озерах, вода вже достатньо прогрілася. Це свято — одне з найулюбленіших свят молоді. За народними уявленнями, цього дня сонце має особливу життєдайну силу, а після сходу сонця вода набуває чудодійних властивостей. Оскільки воно в цій воді викупалося. Тому вважається, що надзвичайно корисно викупатися вночі перед Купалом або рано-вранці в річці або навіть у росі — це додає здоров’я та краси. Ця вода, на переконання знахарів, ще й змиває біль, невдачі, непорозуміння.
Свято припадає на найкоротшу ніч протягом року — з 6 на 7 липня. Спати в цю ніч в жодному разі не можна, тому що відбувається збіговисько-шабаш відьом, чортів, русалок та іншої нечистої сили. Щоб уберегтися від шкідливих витівок нечисті, слід по дому розкласти полин та гілочки осики, які наділяються магічними властивостями. До речі, за народними повір’ями, будь-яка рослина цієї ночі набуває чарівних якостей, саме тому знахарі збирали в цей період цілющі трави — «святоянське зілля». Багато чого дивного відбувається цієї ночі, зокрема дерева можуть розмовляти один із одним і навіть ходити.
Цієї чарівної ночі рівно опівночі розпускається вогненна квітка папороті. Вважається, що той, хто цю квітку побачить, знайде старовинний скарб, а той, хто її зірве, почне розуміти мову птахів і тварин. Старі люди кажуть, що зірвати цю квітку майже неможливо — таке нетривале її життя, але якщо це вже вдасться, то слід підкинути її в повітря — вона впаде прямо на те місце, де закопаний скарб. Можливо, ця легенда виникла тому, що ніхто ніколи не бачив квітку папороті, а це зумовило наділення рослини загадковими властивостями.
Символом свята є мати-й-мачуха. За легендою, колись дуже давно обвінчалися брат і сестра, не знаючи, що вони родичі. Це великий гріх, і тому вони перетворилися на рослину. Ця рослина поєднала в собі два начала: жовте — це сила сонця, Іван Купало, а синє — це вода, богиня Мара.
До речі, саме Купало й Марена є головними атрибутами цього дня. У деяких регіонах України раніше дівчата виготовляли «Купала» з вербової гілки, прикрашали цю гілку квітами та стрічками, а потім водили навколо неї хороводи. Потім хлопці «здійснювали напад» на цю вербову гілку й кидали «Купала» в річку. Після цих розваг можна розкладати вогнища.
Мистецтвом вважається, якщо вдасться розкласти вогонь навколо молодого оздобленого квітами дерева так, щоб дерево не було пошкоджене вогнем. Вогонь наділявся магічними очисними властивостями з давніх-давен. Цієї ночі стрибають через вогнища. Чим вище підстрибнеш над вогнищем, тим будеш щасливішим у коханні та здоровішим. Вогонь очищує, додає сил і наснаги. Закохані пари стрибають разом, узявшись за руки. За повір’ям, якщо вони зможуть разом перестрибнути через вогонь, і при цьому їхні руки не роз’єднаються, то вони одружаться.

Складний план цього тексту може мати такий вигляд:

1. Історія християнського свята:
а) звістка, отримана Захарієм;
б) загибель батька Івана Хрестителя;
в) виконання святої місії.

2. Народні назви дня Івана Купала.

3. «Правила» свята:
а) чудодійні властивості води;
б) застережливі заходи проти витівок нечисті;
в) квітка папороті;
г) легенда про мати-й-мачуху;
д) Купала й Марена — атрибути цього дня;
е) повір’я, пов’язані з купальським вогнищем.

Колективна робота зі складання алгоритму
Зробіть алгоритм складання тематичних виписок.

Матеріал для вчителя. Алгоритм складання тематичних виписок може мати такий вигляд:

Робота з текстом
Розділіть аркуш зошита на дві частини. Праворуч випишіть цитати, ліворуч — тему виписки.

Теми виписок:
1. Народні повір’я про квітку папороті.
2. Традиції купальського вогнища.

VІ. Домашнє завдання
Зробіть складний план параграфа, який вам було задано додому, з історії (географії, біології).

ТЕМАТИЧНІ ВИПИСКИ, ПЛАН (СКЛАДНИЙ), УКРАЇНСЬКА МОВА

Повернутися на сторінку Українська мова

Як скласти складний план.

При вивченні літературного джерела чи наукової праці може стати в нагоді складання плану твору. Такий інструмент допомагає краще структурувати матеріал і відобразити найбільш важливі моменти в їх взаємозв’язку, що важливо для засвоєння прочитаного. Якщо джерело має значний обсяг і розділений на окремі смислові частини, бажано скласти для нього деталізований складний план.

Вам знадобиться

  • — досліджуваний текст;
  • — папір;
  • — авторучка;
  • — комп’ютер.

Інструкція

1

Почніть роботу з уважного і вдумливого прочитання всього твору, постаравшись уявити матеріал як єдине ціле. У міру читання подумки розділіть текст на смислові частини, постаравшись виділити основну думку кожного уривка. Для кожного розділу тексту придумайте заголовок, який у стислій і ємною формі буде відображати суть цієї частини матеріалу.

2

Позначки і записи в ході роботи робіть спочатку на чернетці. Згодом вам напевно доведеться доповнювати план і вносити в нього зміни. Намагайтеся залишати великі інтервали між тезами і досить широкі поля для подальших нотаток. Працювати зі значним за обсягом твором буде зручніше, якщо виписувати окремі тези не підряд на лист чернетки, а вносити їх на окремі картки невеликого формату, попередньо їх пронумерувавши.

3

Послідовно опрацювати кожну виділену вами складову частину тексту. Позначте кілька положень, що розвивають основну думку, винесену в заголовок. Сформулюйте ці положення у вигляді підзаголовків або окремих пунктів. Вибираючи назви для дрібних фрагментів, намагайтеся замінювати дієслова іменниками. Кожен підпункт повинен роз’яснювати і конкретизувати зміст тексту.

4

Проведіть більш ретельну угруповання окремих детальних пунктів за змістом і змістом. При роботі над фундаментальними джерелами корисно спочатку скласти простий план, наситивши його перерахуванням тез, які згодом будуть піддані угрупованні.

5

Перечитайте текст ще раз, перевіряючи при цьому, чи всі ідеї твору відображені в детальному плані. Переконайтеся, що структура плану точно відображає хід думки автора тексту і враховує зв’язки між розділами. Якщо ви ведете роботу на чернетці, внесіть в план необхідні правки. Перепишіть текст Вашого складного плану, надавши йому вид чистового варіанту. Прикладіть план до конспекту досліджуваного вами джерела в якості допоміжного матеріалу.

Перспективний план / Зведений річний (річний) план (Перспективный план / Сводный годовой (годовой) план) — Інше / Другое — Другие образцы / Інші зразки — Каталог файлов — Юрист-онлайн

Образец бланка (форма шаблона) Перспективного плана / Сводного годового (годового) плана:

Зразок бланка (форма шаблону) Перспективного плану / Зведеного річного (річного) плану:

Додаток 4
до Положення про організацію наукової і науково-технічної діяльності у Збройних Силах України
(пункт 2 розділу IV)

 

 

Гриф обмеження доступу

Прим. N ___

 

ЗАТВЕРДЖУЮ
_________________________________________
       (посада, військове звання, підпис, ініціали, прізвище)

_________________
                    (дата)

 

 

 

 

 

 

ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН

наукової і науково-технічної діяльності ______________________________ на ______ — ______ роки
                                                                                                             (назва НУ (підрозділу))                         (період планування)

 

I. Пояснювальна записка

У першому розділі викладаються замисел наукової та науково-технічної діяльності, мета та головні завдання наукової і науково-технічної діяльності, шляхи і способи її досягнення.

Загальна характеристика плану (пріоритетні наукові напрями, загальна кількість робіт за напрямами і їх спрямованість, замовники робіт і тривалість виконання, відповідність перспективному плану, кількість робіт, що завершуються у поточному році, які результати очікуються).

Характеристика НДР (ДКР) і наукових праць (спрямованість досліджень, кількість робіт, вартість), які виконуються за державним замовленням, за замовленнями видів Збройних Сил, структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, ініціативних робіт НУ, ВВНЗ.

II. Дослідження за науковими напрямами (проблемами)

У другому розділі приводяться перелік наукових напрямів (проблем), наукових завдань, їх замовники, головні виконавці (співвиконавці), терміни та етапи виконання, очікуваний результат.

Перелік НУ (ВВНЗ), які визначені головними НУ за відповідними науковими проблемами та завданнями на період виконання та впровадження результатів НДР (ДКР).

Таблиця 1

N
з/п

Наукові проблеми

Наукові завдання на плановий період

Термін виконання

Головний замовник, співзамовник

Головний виконавець, співвиконавець

20…

20…

20…

20…

20…

20…

1. Воєнна безпека України

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Будівництво Збройних Сил України

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Форми і способи підготовки та застосування Збройних Сил України

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Військово-технічна політика, оборонні технології, розробка сучасного озброєння і військової техніки та оснащення ними Збройних Сил України

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III. Інші заходи наукової і науково-технічної діяльності

У третьому розділі приводяться основні заходи щодо проведення досліджень на навчаннях та інших заходах оперативної, мобілізаційної і бойової підготовки; проведення випробувань нових систем (зразків) озброєння і військової техніки; розроблення наукових праць; проведення наукових конференцій і семінарів.

IV. Удосконалення організації наукової і науково-технічної діяльності

У четвертому розділі приведено планові показники з підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів, розвитку матеріально-технічної та науково-інформаційної бази.

Підготовка науково-педагогічних і наукових кадрів

Таблиця 2

N
з/п

Шифр спеціальності

Доктори наук

Кандидати наук

Терміни

у докторантурі

здобувачі

ад’юнктура

здобувачі

розробки дисертації

захисту дисертації

на посадах СНС

на інших посадах

денна

заочна

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Забезпечення наукової і науково-технічної діяльності

У п’ятому розділі приводиться методичне, правове, фінансове, матеріально-технічне, інформаційне та кадрове забезпечення виконання плану.

_________________________________________
    (посада) (військове звання) (підпис) (ініціали, прізвище)

_______________
               (дата)

 

 

Гриф обмеження доступу

Прим. N ____

 

ЗАТВЕРДЖУЮ
_________________________________________
    (посада) (військове звання) (підпис) (ініціали, прізвище)

________________
                 (дата)

 

 

 

 

 

 

ЗВЕДЕНИЙ РІЧНИЙ (РІЧНИЙ) ПЛАН

наукової і науково-технічної діяльності ___________________________________ на _________ рік.
                                                                                                                      (назва НУ (підрозділу))

 

I. Пояснювальна записка

У першому розділі викладаються замисел наукової та науково-технічної діяльності, мета та головні завдання наукової і науково-технічної діяльності, шляхи і способи її досягнення.

Загальна характеристика плану (перелік наукових напрямів, проблем, загальна кількість робіт за науковою проблемою та їх спрямованість, замовники робіт і тривалість виконання, відповідність перспективному плану, кількість робіт, що завершуються у поточному році, які результати очікуються).

Характеристика НДР (ДКР) і наукових праць (спрямованість досліджень, кількість робіт, вартість), які виконуються за державним замовленням, за замовленнями видів Збройних Сил, структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, ініціативних робіт НУ, ВВНЗ.

II. Дослідження за науковими напрямами (проблемами)

У другому розділі зазначаються перелік НДР (ДКР) за науковими напрямами (проблемами), їх замовники, головні виконавці (співвиконавці), терміни та етапи виконання, очікуваний кінцевий результат.

Таблиця 1

N
з/п

Наукові напрями, наукові проблеми

Тема роботи і її шифр

Замовник роботи

Головний виконавець, співвиконавці

Термін виконання всієї роботи, форма звітності у поточному році

Науковий результат, що очікується

Вартість роботи загальна (на поточний рік)*

1

2

3

4

5

6

7

8

 

1. Воєнна безпека України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Будівництво Збройних Сил України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Форми і способи підготовки та застосування Збройних Сил України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Військово-технічна політика, оборонні технології, розробка сучасного озброєння і військової техніки та оснащення ними Збройних Сил України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

____________
* Вартість НДР з розшифруванням витрат на її виконання розраховується за окремою методикою.

III. Інші заходи наукової і науково-технічної діяльності

Проведення досліджень на навчаннях та інших заходах оперативної, мобілізаційної і бойової підготовки та у повсякденній діяльності

Таблиця 2

N
з/п

Термін і місце проведення

Тема досліджень

Головна наукова установа (організація)

Наукові установи (організації), що залучаються

Завдання наукових установ (організацій)

Цілі досліджень

Фінансові витрати

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Усього

 

 

 

 

 

 

 

Проведення випробувань

Таблиця 3

N
з/п

Термін і місце проведення випробування

Тема випробування

Цілі випробування

Результат, що очікується

Головна наукова установа (організація)

Наукові установи (організації), що залучаються

Вартість випробування

1

2

3

4

5

6

7

8

 

Розробка наукових праць

Таблиця 4

N
з/п

Науковий напрям

Назва праці (монографії, дисертації, довідника, словника)

Головний виконавець

Співвиконавці

Терміни

розробки

видання

1

2

3

4

5

6

7

 

Наукові конференції і семінари

Таблиця 5

N
з/п

Науковий напрям

Наукові проблеми

Тема і мета конференції, семінару

Термін і місце проведення

Організатор

1

2

3

4

5

6

 

IV. Удосконалення організації наукової і науково-технічної діяльності

У четвертому розділі приведено планові показники з підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів, розвитку матеріально-технічної та науково-інформаційної бази.

Підготовка науково-педагогічних і наукових кадрів

Таблиця 6

N
з/п

Шифр спеціальності

Доктори наук

Кандидати наук

Терміни

у докторантурі

здобувачі

ад’юнктура

здобувачі

розробки дисертації

захисту дисертації

на посадах СНС

на інших посадах

денна

заочна

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Забезпечення наукової і науково-технічної діяльності

У п’ятому розділі приводиться методичне, правове, фінансове, матеріально-технічне, інформаційне та кадрове забезпечення виконання плану.

_________________________________________
   (посада) (військове звання) (підпис) (ініціали, прізвище)

_______________
               (дата)

Нравится? Лайкни!

Як складати план, тези І конспекти

Як складати план, тези і конспекти

  1. Прочитайте текст, визначте його тему та основну думку.
  2. Поділить текст на логіко-смислові частини.
  3. Доберіть заголовок до кожної частини і отримайте план тексту.
  4. Поставте до кожної логіко-смислової частини тексту запитання: «Про що тут йде мова».
  5. Знайдіть у тексті відповідь на поставлені запитання. Запишіть її стисло власними словами або словами автора і отримайте тези.
  6. Доповніть тези конкретними матеріалами, фактами із тексту, цитатами і отримайте конспект.
  7. Складаючи план, тези чи конспект, записуйте прізвище автора, повну назву роботи, рік, видавництво, назву журналу чи газети, в якому вона надрукована.
  8. Виділяйте у конспекті розділи, параграфи, пункти, відокремлюйте їх один від одного.

9. Після кожної закінченої частини робіть інтервал (сюди можна виписати нові замітки).

10. Виділіть основні тези, ідеї різними кольорами, підкресленням, значками тощо.

План найкоротший запис логічної структури тексту із зазначенням опорних пунктів у розгортанні теми, переліком питань, на які в тексті дають відповідь. Це своєрідний шлях через текст від факту до факту, від думки до думки. У ньому обов’язково фіксуються усі структурні частини джерела: вступ, основна частина, висновок.

Основні правила складання плану

  1. План складається в довільній формі питальними чи розповідними реченнями або у змішаному вигляді.
  2. Уважно прочитайте текст, визначте головну думку.
  3. Поділіть текст на смислові частини, визначте мікротеми.
  4. Сформулюйте пункти плану.
  5. Спробуйте переказати текст, керуючись складеним планом.

Залежно від того, якою мірою дрібні змістовні групи тексту відбито в плані, він буває більш або менш розгорнутий. Розрізняють прості і складні плани.

Тезице стислі, лаконічно сформульовані основні положення доповіді, повідомлення тощо. Вони включають виклад основних думок праці від початку до кінця, а не лише її дослідницькі частини. У тезах однією-двома фразами обґрунтовують тему, викладають історію питання, методику дослідження та його результати. Окремі тези – це розгорнуті висновки.

Залежно від поширеності тез, їх поділяють на:

  • основніпринципово важливі головні положення, що узагальнюють зміст джерела;
  • прості головні думки в змістовній частині тексту; до кожної основної тези можна дібрати кілька простих, що її розв’язують;
  • складні запис, що включає в себе як основні, так і прості тези.

Тези можуть бути цитатними, вільними (формулювання того, хто виконує тези),комбінованими (цитати і власні формулювання).

Етапи складання тез

  1. Після попереднього ознайомлення прочитайте текст вдруге.
  2. Під час повторного читання розбивайте текст на змістовні частини, роблячи відповідні помітки олівцем; звертайте увагу на шрифтові виділення, це допоможе вам у роботі.
  3. Осмислюючи кожний уривок, виділіть подумки в ньому найсуттєвіші положення. Рекомендуємо підкреслювати або виписувати головні думки даної частини тексту: це застереже від хибного висновку про сутність основної тези.
  4. Сформулюйте власними словами або випишіть цитатою основні тези визначених частин. Виділяйте пропуском одну тезу від іншої – це полегшує подальшу роботу з ними.
  5. Виконуючи складні тези, виписуйте побіжні думки (прості тези) так, щоб вони роз’яснювали, аргументували основні.
  6. Інколи низку положень необхідно об’єднати не в порядку реальної послідовності у тексті, а в їх логічному зв’язку. Біля таких композиційно зміщених тез варто зазначити сторінки джерела (навіть абзаци, а якщо потрібно, й окремі рядки), де вони викладені.

Конспект це короткий письмовий виклад змісту книги,статті, лекції тощо. Конспект складається з плану, стисло викладених основних положень, фактів і прикладів. Від тез конспект відрізняється тим, що поряд з основними даними тексту в ньому коротко наводяться докази цих положень і висновків.

Види конспектів

  • План-конспект це стислий, складений у формі плану переказ прочитаного чи почутого.
  • Текстуальний (цитатний) конспект – це конспект, створений з уривків оригіналу тексту – цитат.
  • Вільний конспект – це поєднання виписок, цитат, тез.
  • Тематичний конспект – це конспект відповіді на поставлене запитання або конспект навчального матеріалу теми.
  • Схематичний конспект – це узагальнення матеріалу у вигляді схем, графіків, таблиць, що дають змогу розкрити сутність предмету дослідження, відкинувши другорядні деталі.

Правила конспектування книги, статті

  • Уважно прочитайте текст. Супроводжуйте читання зазначенням незрозумілих місць, незнайомих слів, нових імен, дат.
  • Запишіть на першій сторінці паспортні дані книги, статті, над якою працюєте (бібліографічний опис).
  • Поділіть сторінку на дві частини (праву і ліву).
  • Ліворуч записуйте: назви глав, параграфів, підзаголовків, номери сторінок; формулюйте самостійно основні проблеми, якщо ці формулювання відсутні в тексті.
  • Праворуч записуйте: свої висновки й коментарі, посилання на інші наявні у вас матеріали.
  • Поділіть текст на логічно-смислові частини. Під час читання тексту складіть простий детальний план – послідовний перелік основних думок автора. (В основі плану конспекту може бути зміст книги, вміщений у кінці або не початку видання).
  • Записуйте тільки основне: спочатку головну думку, потім (дуже стисло) докази і приклади.
  • Намагайтеся щоб записи були чіткими, змістовними і лаконічними. Для цього використовуйте схеми, таблиці.
  • Для зручності користування конспектом, підкреслюйте найважливіші думки, навіть окремі фрази, словосполучення, слова; до розділів і підрозділів підбирай заголовки.
  • Цитуйте правильно і точно, зазначайте сторінку, з якої взято цитату.
  • Робіть помітки, які виявляють ваше ставлення до того, що конспектуєте. Використовуйте для цього свої умовні позначки.
  • Вчитися конспектувати відразу начисто.

Правила конспектування лекції

  • Чітко з’ясуйте тему перед початком конспектування лекції
  • Записуйте основні положення, висновки, факти, схеми, дати, прізвища тощо.
  • Конспектуючи лекцію, на полях ставте позначки проти тих місць, які потребують уточнення.
  • Після закінчення лекції, з’ясуйте всі питання, які виникли під час лекції, уточніть факти, назви тощо.
  • Привчіть себе робити розумні скорочення, одночасно залишаючи поруч з ними місце для подальшого доопрацювання лекції.
  • Виділіть основні положення в конспекті лекції.
  • Найближчим часом після лекції необхідно:
  • дописати скорочені слова;
  • виправити стилістику;
  • доповнити записи фактами, необхідними положеннями та визначеннями.

Складний план готового тексту. Усний твір-оповідання за жанровою картиною, Українська мова

Складний план готового тексту. Усний твір-оповідання за жанровою картиною, Українська мова

Хід заняття Складний план готового тексту. Усний твір-оповідання за жанровою картиною, Українська мова

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Словникова робота
Жанр — вид творів у галузі якого-небудь мистецтва, який характеризується певними сюжетними ознаками. Синонім — різновид. Живопис на побутові теми; картина побутового сюжету.
Повторення про жанрові особливості оповідання, його композицію, про поєднання в ньому різних типів мовлення з переважанням розповіді.
Мовленнєве завдання: скласти оповідання за змістом жанрової картини (можна скористатися кольоровими вклейками, уміщеними в підручнику української мови для 6 класу).
Розгляд картини. Колективне визначення теми та основної думки оповідання. Під час бесіди звертається особлива увага на композицію майбутнього оповідання, на можливе поєднання в ньому різних типів мовлення.

2. Самостійна робота з пам’яткою «Як складати складний план»

Пам’ятка
1) Уважно прочитай чи обдумай зміст висловлювання.
2) Визнач основні думки і в такий спосіб розділи матеріал на основні смислові частини.
3) Дай назву кожній частині (пункту плану).
4) Розділи на смислові частини матеріал кожного пункту і теж озаглав їх (підпункти плану).
5) Перевір, чи співпадають пункти і підпункти плану, чи повністю відображено в них основний зміст прочитаного чи того, що ви плануєте сказати?
6) Пам’ятай: у складному плані не завжди доцільно кожен пункт розчленовувати на підпункти.

3. Колективна робота
Складання складного плану готового тексту.

4. Самостійна робота
Запис опорних слів та підбір до них синонімів.

5. Перевірка усного твору-оповідання за жанровою картиною

Складний план готового тексту. Усний твір-оповідання за жанровою картиною, Українська мова

Повернутись на сторінку Українська мова

DIY Lap Desk & Folding Bed Tray Table Tutorial

Простое и понятное руководство по созданию деревянного складного столика или столика-подноса из дерева! Сделайте себе письменный столик своими руками и устройтесь поудобнее на диване или используйте его в качестве подноса и завтракайте в постели!

Кто-нибудь, как я, хотел бы, чтобы они могли переместить свой стол на диван, чтобы они могли смотреть телевизор во время работы ?? Я умираю от желания сделать это с тех пор, как Крис купил мне ноутбук в декабре прошлого года … И на этой неделе Крис был достаточно любезен, чтобы соорудить мне удобный столик на коленях, который складывается для хранения, а затем складывается, чтобы удерживать мои ( гигантский) ноутбук и мышка! Это так замечательно … Я могу сидеть на диване и марафон смотреть Netflix, пока работаю над изображениями, сообщениями или даже просто просматриваю Pinterest! Его даже можно использовать в постели для чтения, еды и т. Д.Так весело!

Я надеюсь, что это простое пошаговое руководство поможет вам с легкостью построить собственный столик или столик-поднос для кровати. 🙂

СВЯЗАННЫЙ: РУКОВОДСТВО ПО НАПОЛЬНОЙ ЛАМПЕ ДЛЯ ТРИПОДА

СТОЛ ДЛЯ НОСИТЕЛЕЙ DIY
ИЛИ ПОДНОЖКА СТОЛ
УПРАЖНЕНИЕ

Необходимые материалы и инструменты

Инструкции по изготовлению столика для ноутбука или подставки для кровати своими руками

ШАГ 1: ВЫРЕЗАТЬ ДОСКИ

Используя настольную пилу, вырежьте три части из вашего 1 × 12 — одну на 24 дюйма и две на 8 дюймов.

Разорвите две части по 8 дюймов до ширины 8 дюймов.

Вырежьте четыре части из вашего 1 × 2 — две по 22,5 дюйма и две по 8 1/8 дюйма.

ШАГ 2: СОБИРАЙТЕ ВЕРХУ

Используя приспособление с отверстиями для карманов (оно нам очень нравится), скрепите ваши части 1 × 2 вместе в прямой прямоугольник.

Затем с помощью пистолета для гвоздей отцентрируйте эту коробку на нижней стороне топа и прибейте ее.

Теперь у вас должна быть завершена верхняя часть вашего портативного стола, сделанного своими руками — у него должна быть плоская верхняя часть с чем-то вроде «юбки» под ней.

ШАГ 3: УСТАНОВИТЕ ГАЙКУ И БОЛТЫ

На длинной стороне каждого угла юбки топа отмерьте и отметьте 1/2 дюйма вверх и 1 ¼ дюйма для отверстия под болт. Просверлите пилотное отверстие 1/8 дюйма, а затем заключительное отверстие 3/8 дюйма на всем протяжении 1 × 2 в каждом углу. Здесь ваш болт войдет в складную ножку стола, сделанного своими руками.

На каждой стороне ножек отмерьте и просверлите отверстие диаметром 11/32 дюйма с центром и на 3/8 дюйма снизу для гайки.Вкрутите вкладыши гаек с помощью универсального ключа до тех пор, пока они не будут на одном уровне с деревом.

Теперь, когда все механизмы установлены, проверьте сборку, чтобы убедиться, что все работает, перед окрашиванием.

ШАГ 4: ПЕСК, ПЯТЕНЬ И УПЛОТНЕНИЯ

Проще всего это сделать, когда стол разобран, поэтому разделите три части. Начните с гладкой шлифовки всех деталей. Мы решили сломать края (сделать их немного закругленными и не острыми), чтобы им было удобнее пользоваться.

Затем покройте их морилкой. Дайте высохнуть в течение ночи.

Затем покройте все три части двумя слоями полиуретанового герметика. Обычно мы выбираем матовую поверхность, потому что она делает древесину максимально естественной, но при этом защищает пятно. Дайте высохнуть в течение ночи.

ШАГ 5: СОБИРАЙТЕ И НАСЛАЖДАЙТЕСЬ!

Последний шаг — собрать все три части вместе! Затяните болты настолько сильно, насколько считаете нужным, чтобы ножки оставались на месте во время работы.Чем они плотнее, тем тяжелее ноги сгибаются под ними. А теперь вы можете наслаждаться завтраком в постели на диване или подносе прикроватного столика!

Я ЛЮБЛЮ МОЙ! Это так удобно, и тот факт, что я могу сложить его и убрать, когда он не используется, огромен.

Спасибо Крису (он же мой муж и разнорабочий) за то, что он спроектировал и построил мне что-то идеальное. 😉

ЕСЛИ ВАМ ПОНРАВИЛСЯ ЭТОТ ПОЧТ
О НАШЕМ СТОЛЕ ДЛЯ НОЧНОГО СТОЛА «Сделай сам»
ИЛИ ПОДНОСЕ ДЛЯ ПРИКРЫТЫХ СТОЛОВ,
ВАМ ТАКЖЕ ПОНРАВИТСЯ…

PINTEREST | INSTAGRAM | FACEBOOK | YOUTUBE

Планирует ли Microsoft ноутбук 2-в-1 со складным экраном?

Microsoft могла бы работать над каким-нибудь складным устройством, по крайней мере, на основании нового патента, который демонстрирует концепцию гибкого экрана.

Патент (обнаруженный Windows Latest), который был опубликован в прошлом году, описывает портативный компьютер или любое другое портативное электронное устройство, которое состоит из корпуса и гибкого стека дисплеев. Другими словами, экран, который можно складывать, — концепция, над которой сейчас работают многие компании, или у них уже есть устройство.

Идея заключается в том, что устройство состоит из шасси и стека дисплеев, который имеет по крайней мере один активный слой — возможно, со слоем окна или защитным экраном наверху — и поддерживающий слой внизу.

Microsoft отмечает, что поддерживающий слой может быть сделан из металла и будет содержать гибкую область, позволяющую складывать экран. Этому складыванию может способствовать шарнир (упоминается шарнир с вращающимися элементами) или эластичный компонент, такой как резина.

Опорный слой будет прикреплен к корпусу устройства таким образом, чтобы облегчить «подвижное соединение», которым может быть физический механизм — шпильки и канавки — или магнитная система, или их комбинация.

Идея состоит в том, чтобы сохранить достаточную гибкость, чтобы экран мог перемещаться и складываться, но при этом все же удерживать стек дисплея прикрепленным к корпусу, очевидно, достаточно, и при этом гарантируя, что повторное складывание устройства не вызовет никакой физической деформации дисплей.

Патент Microsoft на складной экран (Изображение предоставлено USPTO)

Шокирующее открытие

Microsoft также отмечает, что наличие такого «плавающего» соединения между экраном и корпусом устройства также может обеспечить полезные амортизирующие способности, если оборудование это, скажем, случайно уронили на пол.

Конечно, мы должны помнить, что запатентованная технология может никогда не пройти стадию исследования или прототипирования, так что это не обязательно означает, что Microsoft когда-либо будет производить устройства подобного рода.

Тем не менее, ходят серьезные слухи о том, что компания работает над каким-либо устройством с двумя экранами, будь то полноразмерный двухэкранный планшет (Centaurus) или меньший с двумя экранами «карманный» компьютер (Andromeda ).

У этих аппаратных средств есть два отдельных экрана, по крайней мере, так утверждается в предположениях, но, возможно, в будущих итерациях будет использоваться складной дисплей, как описано в этом патенте, чтобы избавиться от — или, скорее, скрыть — неприглядный шарнир.

Складной стол

| Обеденные столы для улицы

ИКЕА

    ИКЕА

    Поиск

    • ТОВАРЫ
    • НОМЕРА
    • Сделки и кражи
    • Вдохновение
    • Планирование поддержки
    • Обслуживание клиентов
    • ИКЕА Еда
    • Магазины ИКЕА

    ТОВАРОВ

    • Новые продукты
    • Бестселлеры
    • Сделки и кражи
    • Еще более низкая цена
    • Предметы первой необходимости до 10 долларов
    • Коллекции ИКЕА
    • Вся серия ИКЕА
    • Аксессуары для дома

    Умный дом
    Мебель
    Хранение и организация
    Кровати и матрасы
    Кухонные шкафы и техника
    Товары для ванной
    Младенец и дети
    Украшение
    Посуда и посуда
    Текстиль
    Коврики, коврики и напольные покрытия
    Освещение
    Бытовая электроника
    Товары для улицы
    Горшки и растения
    Прачечная и уборка
    Улучшение дома
    Продукты безопасности
    Отдых и путешествия
    Товары для домашних животных
    Лето
    Рождество

    НОМЕРА

    • Ванная комната

    • спальная комната

    • Детская комната

    • Столовая

    • Сад и балкон

    • Прихожая

    • Домашний офис

    • Кухня

    • Гостиная

    • Прачечная

    Oribel PortaPlay Складной центр активности 4-в-1 — поворот, подпрыгивание, игра, трансформация

    Товар № CY303-

    Развлекает ребенка подпрыгиванием и восхитительными обучающими игрушками.PortaPlay также складывается, обеспечивая максимальную мобильность и минимум места для хранения. Легко превращается в игровой стол и многое другое для продукта, который всегда удивляет.

    Особенности:

    • Складывается, чтобы его можно было легко переносить и убирать
    • Радует малыша разнообразными игрушками
    • Bounce увлекает и развлекает вашего ребенка
    • Растет вместе с вашим ребенком с годами

    Преимущества:

    • Развивает максимальные моторные навыки посредством прыжков и вращения.
    • Поддерживает когнитивное развитие с помощью обучающих игрушек.
    • Развивает мелкую моторику с помощью забавных игрушек.
    • Играйте и учитесь в безопасной среде.

    Развивающие игрушки:

    • Popping Squirrel: Нажимной рычаг, Mr Squirrel перемещается вверх и вниз для развития мелкой моторики. Кнопка пищалки зеркала побуждает к игре. Кнопка пищалки зеркала побуждает к игре.
    • Winding Vines: Игрушка для развития координации глаз и рук и ловкости, когда ребенок направляет листья через лианы или божью коровку вверх и вниз по дереву.
    • Зеркальная книга: Многофункциональная игрушка для улучшения восприятия малышей, мелкой моторики и самосознания.
    • Вращающаяся сова: Вращающаяся сова и разноцветные бусины добавляют визуальный интерес и развивают общую моторику.
    • Chewy Blossom: Забавная игрушка для похлопывания и жевания. Изготовлен из одобренного FDA термопласта для пищевых продуктов.

    Инструкция по уходу:

    • Машинная стирка подушки сиденья в холодной воде, деликатный режим.
    • Сушить в барабане при слабом огне 10–15 минут.
    • Не используйте агрессивные моющие средства или отбеливатели. Не подвергать химической чистке.
    • Протрите пластиковые детали водой с мягким мылом.

    Технические характеристики:

    • Размеры: 26,8 Д x 18,1 В
    • Вес: 13,7 фунтов

    Складной дисплей не мнется после 100000 циклов складывания

    (а) Структура складного AMOLED-дисплея.(b) Дисплей сложен на 180 °. Изображение предоставлено: Квон и др. © 2011 Американский институт физики.

    (PhysOrg.com). Одна из самых сложных проблем при разработке мобильных устройств — найти способ минимизировать размер устройства, одновременно увеличивая размер дисплея до максимума. Чтобы получить лучшее из обоих миров, исследователи из Samsung Advanced Institute of Technology в Южной Корее разработали и построили прототип бесшовного складного дисплея, который складывается пополам без видимой складки посередине.

    Как объясняют исследователи в своем исследовании, опубликованном в недавнем выпуске журнала Applied Physics Letters , в последнее время наблюдается большой интерес к гибким, расширяемым дисплеям. Большинство этих гибких дисплеев можно сгибать или сворачивать. Изготовление дисплея, который можно складывать полностью пополам, будет иметь преимущество, заключающееся в предоставлении большого экрана в маленькой портативной форме, но до сих пор было проблемой устранить видимые складки между панелями.

    В новом исследовании исследователи преодолели эту проблему, продемонстрировав бесшовный экран с органическими светодиодами (AMOLED) со складной активной матрицей без видимых складок. Дисплей состоит из двух панелей AMOLED, силиконовой резины (сверхэластичный материал), защитной стеклянной крышки и корпуса модуля. У дисплея очень маленький радиус складывания — всего 1 мм, так что одна панель почти полностью ложится поверх другой, когда дисплей складывается под углом 180 °. Кроме того, стеклянная крышка не только защищает от царапин, но и может служить сенсорным экраном.

    Исследователи проверили механическую и оптическую надежность складного дисплея, выполнив 100 000 циклов складывания-разворачивания, и обнаружили, что относительная яркость на стыке уменьшилась всего на 6%. Поскольку человеческий глаз не может распознать эту разницу, ухудшение считается незначительным. Как объяснили исследователи, ключ к созданию дисплея без видимых складок заключается в контроле оптических свойств материалов.

    «Все материалы в складном оконном блоке (очки и силиконовая резина) должны иметь почти одинаковые оптические свойства и прочно соединяться друг с другом без каких-либо изменений оптических свойств», — сказал PhysOrg соавтор Хун Шик Шим из Samsung Advanced Institute of Technology.com .

    Складной AMOLED-дисплей без видимой складки. Изображение предоставлено: Квон и др. © 2011 Американский институт физики.

    Что касается приложений, складной дисплей может быть полезен в большом количестве небольших мобильных устройств, таких как мобильные игры, сотовые телефоны, планшетные ПК и ноутбуки. Гиперупругая силиконовая резина коммерчески доступна, что может сделать ее пригодной для массового производства. Кроме того, исследователи планируют изучить возможность применения этой конструкции для изготовления гибких дисплеев большого размера.

    «Преимущество нашего метода в том, что уже существуют зрелые высококачественные панели AMOLED», — сказал Шим. «Но для реальной коммерциализации необходимо разработать некоторые новые процессы и новые материалы, что займет около 1-2 лет».


    Гибкие и прозрачные светодиоды от TDK (с видео)


    Дополнительная информация:
    Хюк-Джун Квон и др.«Механически и оптически надежная складная конструкция из гиперупругого материала для бесшовных складных дисплеев». Applied Physics Letters 98, 151904 (2011). DOI: 10.1063 / 1.3576906

    Авторское право 2011 PhysOrg.com.

    Все права защищены.Этот материал нельзя публиковать, транслировать, переписывать или распространять полностью или частично без письменного разрешения PhysOrg.com.

    Ссылка :
    Складной дисплей не мнется после 100 000 циклов складывания (12 мая 2011 г.)
    получено 12 ноября 2020
    с https: // физ.org / news / 2011-05-foldable-crease.html

    Этот документ защищен авторским правом. За исключением честных сделок с целью частного изучения или исследования, никакие
    часть может быть воспроизведена без письменного разрешения.